Kaip įvertinti, ar norimas hostingas bus pakankamai patikimas?

Patikimumas – kriterijus, kurį taikome tikriausiai kiekvienai paslaugai, kuria norime naudotis. Būtent jis mums leidžia jaustis saugiai ir užtikrintai. Toks kriterijus labai svarbus renkantis ir hostingą – paslaugą, kuri būtina norint, kad mūsų svetainė taptų prieinama interneto lankytojams. Taigi kaip įvertinti, ar ji bus pakankamai patikima?

1. Svetainės stabilumas

Jei pirmasis klausimas, kuris kilo perskaičius pavadinimą – hostingas kas tai, trumpai priminsime. Ši paslauga būtina tam, kad svetainė atsidurtų internete. Užsisakius hostingą (tai galite spustelėję ant aukščiau pateiktos nuorodos), svetainė yra patalpinama profesionalų prižiūrimame serveryje.

Vienas iš pagrindinių dalykų, kurį apima patikimas hostingas, yra stabilus svetainės veikimas. Tačiau kaip jį įvertinti? Atsakymas: atsižvelgiant į numatomą paslaugos, arba kitaip serverio, pasiekiamumą (SLA). Paprasčiau tariant, tai svetainės veikimo laikas, kuris yra tiesiogiai susijęs su serverio, kuriame ji talpinama, veikimo laiku. Neveikiant serveriui, neveiks ir svetainė. Tokiu atveju bus prarandami lankytojai, sumažės konversijų rodikliai, o tai lems ir mažesnį pelną.

Paslaugos pasiekiamumas dažniausiai išreiškiamas procentais. Pavyzdžiui, jei per 100 val. svetainė buvo pasiekiama 98 val., jos pasiekiamumas yra 98 proc. Tačiau čia gali iškilti klausimas: „Kokį svetainės pasiekiamumą turėtų užtikrinti patikimas hostingas?“ Atsakymas – ne mažesnį nei 99,95 proc. Nors atrodo, kad idealiu atveju svetainės pasiekiamumas turėtų būti 100 proc., to tiesiog neleidžia įgyvendinti techninės galimybės. Todėl net ir radus tokį pasiūlymą, jį derėtų įvertinti kritiškai. Na, o jei norite užsisakyti išties patikimą hostingą, tai galite padaryti spustelėję ant aukščiau pateiktos nuorodos.

2. Didelis svetainės greitis

Dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį vertinant hostingo patikimumą, yra svetainės greitis. Šis rodiklis be galo svarbus norint užtikrinti geresnę vartotojo patirtį, didesnį lankytojų srautą, aukštesnes pozicijas „Google“ paieškoje ir didesnius konversijų rodiklius. Hostingas yra vienas iš svetainės greitį lemiančių faktorių.

Užsisakius tokią paslaugą, jūsų svetainė patalpinama serveryje, kurio fizinė vieta turi įtakos svetainės greičiui. Todėl, pavyzdžiui, jeigu jūsų potencialūs klientai gyvena Lietuvoje, rekomenduojama rinktis būtent lietuvišką hostingo paslaugos teikėją. Šiuo atveju taip pat svarbu atsižvelgti į suteikiamų resursų kiekį, kuris, priklausomai nuo jūsų poreikių, gali būti ribotas arba ne.

3. Adekvati kaina

Pigiausias hostingas tikrai nėra geriausias, o juo labiau patikimiausias. Pavyzdžiui, po itin maža paslaugos kaina gali slypėti įsipareigojimas naudotis ja tam tikrą laiką. Nors rinkdamiesi paslaugą dažniausiai stengiamės surasti finansiškai palankiausią variantą, šiuo atveju reikėtų nepamiršti ir kitų dalykų, tokių kaip disko vieta, duomenų bazių skaičius, svetainių ir srauto kiekis.

Tam, kad apsispręsti, kuris hostingo planas geriausiai atitinka poreikius, būtų lengviau, patariama įvertinti savo kaštus ir reikalingus resursus. Prireikus pagalbos, drąsiai kreipkitės į specialistus. Jie mielai atsakys į iškilusius klausimus ir padės išsirinkti.

4. Profesionalus klientų aptarnavimas

Renkantis patikimą hostingą neabejotinai svarbu atsižvelgti į techninius parametrus. Tačiau reikėtų nepamiršti ir žmogiškosios pusės, o tiksliau – klientų aptarnavimo. Nuo jo kokybės priklauso, ar laiku sulauksite pagalbos, šios prireikus. Malonūs ir savo darbą išmanantys konsultantai gali suprantamai paaiškinti sudėtingus techninius dalykus, tokiu būdu žymiai palengvindami jūsų kasdienybę.

Atsižvelgus į šiuos keturis kriterijus, įvertinti hostingo patikimumą turėtų tapti kur kas lengviau. Tuomet beliks jį užsisakyti. Pasirinkę ilgametę patirtį sukaupusį hostingo teikėją, turėsite galimybę naudotis aukščiausios kokybės paslaugomis ir visuomet sulauksite profesionalios pagalbos.