Kaip sugalvoti savo keturkojui draugui vardą?

Jei nusprendėte iš gyvūnų prieglaudos priglausti keturkojį draugą, pats laikas pagalvoti apie jo vardą. Ir tai labai svarbu, nes vardas, kurį jam išrinksite, lydės jį visą likusį jo gyvenimą.

Kuo vadovautis renkantis vardą šuniui?

Renkantis vardą šuniui, reikia atsiminti keletą paprastų taisyklių. Visų pirma, šunų vardai turi būti trumpi, ne daugiau kaip dviejų skiemenų. Taip jūsų šunys lengviau į juos reaguos, o jums bus lengviau juos ištarti ir pakviesti.

Taip pat nepamirškite, kad jis turi būti skambus, o geriausia – kuo originalesnis. Venkite pavadinimų, kurie yra panašūs ar net tokie patys kaip dažnai naudojamų daiktų ar produktų pavadinimai. Bandelė, Batonas ar Salami yra tikrai įdomūs vardai, jie netgi gali atitikti šuns charakterį ar laikyseną, tačiau tai nėra gera idėja. Kai šuo išgirsta žodį, kuris skamba taip pat, kaip ir jo vardas, jis į jį sureaguos. Todėl, kai kas nors šuniui girdint ištars šį žodį, nesusijusį su jo vardu, gyvūnui bus sunku orientuotis.

Šuns vardas turi būti patogus ne tik gyvūnui, bet ir šeimininkui. Geriau vengti vardų, kurie gali ką nors įžeisti ar sukelti diskomfortą. Patogumui pasirinkite neutralų, naują ir lengvai ištariamą pavadinimą.

Ar šuns dydis turi reikšmės renkantis vardą?

Sugalvoti savo šuniui vardą gali būti sudėtinga, jei norisi originalumo. Kurdami vardus šunims atkreipkite dėmesį į šuns savybes. Jo elgesys, išvaizda, laikysena, gal jis turi dėmę ant uodegos? Kuriant vardą augintiniui gali turėti reikšmės net jo dydis. Tačiau nepamirškite, kad jei šuo į jūsų šeimą atkeliavo dar visai mažytis, tai ilgainiui pasikeis, todėl kurdami vardą galvokite į ateitį.

Geriausi vardai yra tie, kurie atspindi gyvūno asmenybę. Todėl neskubėkite galvodami vardą. Stebėkite savo naująjį draugą, atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis elgiasi ir ką mėgsta. Neskubėdami tikrai išrinksite jam tobulą vardą.

Kokį pavadinimą pasirinkti – lietuvišką ar užsienietišką?

Tam tikrais atvejais užsienietiški vardai arba iš užsienio kalbos versti vardai yra daug geriau nei lietuviški. Pavyzdžiui, nevadinkite savo šuns žmonių vardais. Tai trikdys ir šunį, kuris išgirs tą vardą tiesiog gatvėje, ir žmogų, kuris išgirs savo vardu kviečiamą šunį.

Saugiausia susikurti vardą patiems arba pasirinkti užsienietišką vardą, kurį išgirsti kitame kontekste tikimybė bus itin maža. Tokiu būdu būsite tikri, jog šuo visada žinos, kad „kalba eina” apie jį.

Kaip išmokyti savo šunį reaguoti į naują vardą?

Išmokyti šunį reaguoti į savo vardą yra tikras iššūkis. Su kai kuriais šunimis tai atrodo lengviau nei su kitais – labai individualu. Kad šuo žinotų savo vardą, geriausia su juo treniruotis panašiai kaip mokantis komandų ar gudrybių.

Pradėkite vardo įsiminimo treniruotę tardami jo vardą ir įsitikinkite, kad šuo žiūri į jus. Kai jis atsakys, apdovanokite jį skanėstu. Pakartokite veiksmą keletą kartų, darydami pertraukas.

Atminkite, kad tai yra pirmoji ir svarbiausia „komanda“, kurią išmoksta jūsų šuo. Ir viskas turi vykti organiškai, ne per prievartą. Jei matote, kad jūsų keturkojui draugui sunku reaguoti, paleiskite jį ir vėliau bandykite dar kartą.

Mokydamiesi naujų dalykų, visada turėkite šuns skanumynų arba jo mėgstamo maisto. Maistą įsigykite internetu iš specializuotų parduotuvių.