Kodėl svarbu laistyti žolę?

Kada laistyti

Gali atrodyti, kad kasdienis laistymas yra geriausias variantas jūsų vejai, tačiau iš tikrųjų, priklausomai nuo temperatūros, laistyti reikėtų tik kelis kartus per savaitę. Kasdien laistant iš tikrųjų vanduo nepatenka į šaknis, o papildomas vanduo lieka paviršiuje ir galiausiai išgaruoja.

Kaip žinoti, ar laistote pakankamai? Jei jūsų žolė pradeda atrodyti neryški ir praradusi spalvą, tai ženklas, kad veją reikia laistyti. Kitas būdas tai nustatyti – jei žolės stiebai susiraukšlėja, veja taip praneša, kad jai trūksta vandens ir ją reikia laistyti daugiau.

Galiausiai, jei žolė lieka žemai ir neatsistato, ją reikia laistyti. Tuo pačiu metodu galite nustatyti, ar veja buvo pakankamai palaistyta. Pavyzdžiui, jei žengsite ant vejos, o žolės stiebai ataugs, tai rodo, kad ji pakankamai palaistyta.

Geriausias laikas laistyti

Geriausia veją palaistyti 1-2 kartus per savaitę vos keliais centimetrais vandens, kad ji gautų maistinių medžiagų ir naudos.

Ne tik nereikėtų laistyti kasdien, bet ir yra tam tikras dienos laikas, kuris yra geresnis nei kitas. Anksti ryte, saulei kylant, veją laistyti geriausia, nes žolė sugeria didžiąją dalį vandens, kol dirva dar nespėjo įkaisti saulėje. Jei laistytumėte dienos metu, didžioji dalis vandens išgaruotų gerokai anksčiau, nei pasiektų šaknis.

Jei rytai jums netinka, galite laistyti ir vakare, tačiau stenkitės laistyti iki 18 val. vakaro, kad vanduo spėtų įsigerti iki nakties. Jei reikia laistyti naktį, nepamirškite, kad žolė ilgiau išlieka šlapia, todėl gali padidėti vejos ligų tikimybė.

Žolės laistymas yra svarbi vejos priežiūros dalis, nes padeda išlaikyti žolę sveiką ir žalią. Yra keletas priežasčių, kodėl svarbu laistyti žolę

Apskritai žolės laistymas yra svarbi vejos priežiūros dalis, kuri būtina, kad žolė būtų sveika ir žalia. Aprūpindami žolę reikiamu kiekiu vandens, skatinsite sveiką augimą ir padėsite išvengti tokių problemų, kaip ligos ir kenkėjai.