Kviečia verslą susipažinti su naujais dirbtinio intelekto pritaikymo pramonėje atvejais

Startuolių komandos puikiai žino, kad technologijų kūrimas yra dinamiškiausias iššūkis, reikalaujantis nuolatinio ne tik rinkos poreikių stebėjimo, bet ir naujausių vykdomų mokslinių tyrimų apžvalgos. Siekdama palaikyti šį rinkos pulsą, tarptautinė verslo bendruomenių ir universitetų „Erasmus+“ programos „Planet 4“ projekto komanda sukūrė Pramonės 4.0 iššūkių sprendimo įrankį ir taikytų technologijų duomenų bazę „Planet 4 Taxonomy Explorer“.  

„Mažiname atotrūkį tarp to, ko mokome universitetuose, ir to, kas žinoma ir reikalinga įmonėms. Žvelgiant iš akademinės perspektyvos, visi kalba, jog daug dalykų nėra tiesiogiai pritaikoma pramonės skaitmenizacijos iššūkiams, susijusiems su robotika, dirbtiniu intelektu ir mašininio mokymosi tendencijomis. Šiuo atveju kartu su įmonėmis atrinkome, tai, kas pritaikoma šiandienos iššūkių sprendimui”, sako verslininkas, žmogaus ir kompiuterio sąveikos dizaino tyrėjas Daniele Mazzei iš Pizos universiteto Italijoje.  

Naudodamiesi įrankiu pramonės ekspertai gali nustatyti, kurios technologijos, kaip įrodyta mokslininkų bendruomenės atliekamais tyrimai, yra tinkamos pramonės skaitmenizacijos problemoms spręsti. „Pavyzdžiui, tai padeda geriau suprasti, kuria kryptimi pradėti industrializacijos skaitmeninimo procesą”, pasakoja D. Mazzei. 

Duomenų bazė padeda pramonės skaitmenizavimo ekspertams identifikuoti technologijas, kurios, kaip įrodyta, yra veiksmingos atliepiant Pramonės 4.0 poreikius. Tai leidžia sutaupyti laiko ir pastangų individualiai tiriant ir vertinant įvairias technologijas. 

Naudodamos įrankį įmonės gali palyginti kitų kompanijų patirtis ir egzistuojančius mokslinius duomenis. Ieškodamos tinkamų technologinių sprendimų, kurių veiksmingumas įrodytas panašiomis aplinkybėmis, įmonės sumažina savo išlaidas ir išvengia netikslinigų investicijų į technologijas, kurios gali būti netinkamos ar neveiksmingos.  

„Manau, verslo bendruomenėms labiausiai naudingas šis centralizuotas ir atnaujinamas šaltinis, leidžiantis suprasti, ištirti ir pasirinkti technologijas, galinčias veiksmingai spręsti Pramonės 4.0 problemas. Tai supaprastina technologijų diegimo procesą, pagerina sprendimų priėmimą ir palengvina bendradarbiavimą, o galiausiai skatina verslo efektyvumą ir konkurencingumą sparčiai besikeičiančioje skaitmeninėje aplinkoje”, pabrėžia viena iš „Planet 4“ projekto partnerių, inovacijų bendruomenės Tech-Park Kaunas atstovė Irma Bagdonienė. 

 

Pranešimą paskelbė: Paulius Nezabitauskas, VšĮ Kauno mokslo ir technologijų parkas